Історія нашої діяльності бере свій початок з червня 2014 року з появи волонтерського об’єднання «Народний Тил», яке поставило шляхетну мету – збір благодійних пожертв на потреби фронту, забезпечення військових всім необхідним в умовах ведення бойових дій, допомога пораненим бійцям, а з 2015 року – родинам загиблих.

Коли Книга пам’яті нараховувала вже чимало героїв, постала ще одна проблема – емоційний та матеріальний стан сімей загиблих воїнів. Жінки-вдови, які залишилися без годувальника, з малими дітками на руках, ті матері, які почорніли від горя, коли втратили свою дитину, потребували більшого піклування.

Почали з 30-ї бригади – там одразу було чимало загиблих на той період. Далі взяли під опіку сім’ї бійців, що значилися у Книзі пам’яті. Збирали дані про сім’ї загиблих у військкоматах. Допомагали, чим могли, і грошима в тому числі. Відправляли одяг дітям, подарунки на свята. Купували побутову техніку тощо. А ще допомагали вдовам самим твердо зіп’ятися на ноги.

Було започатковано програму «Щаслива мама – щасливі діти». Втім залишалася проблема їхнього емоційного стану. Влаштовували для них психологічні тренінги, бесіди, майстер-класи. Цей напрям роботи започаткувала Світлана Бахвалова 2015 року як волонтер. 2016 року вона організувала перші виїзні табори для сімей загиблих і почала регулярно вивозити своїх підопічних до Болгарії та на Закарпаття на реабілітацію й оздоровлення. Було накопичено чималий досвід, який трансформувався в дієву і дуже ефективну програму психологічного відновлення й навчання.

Робота тривала безперервно. Метою також було вивести підопічних на інший рівень свідомості, допомогти їм відчути відповідальність за себе, дітей, відчути свою високу місію, статус – вдови або матері загиблого героя.

Через велику кількість постраждалих, яким була потрібна нагальна психологічна та адаптивна допомога, було вирішено виокремити напрям реабілітації і з цією метою 9 січня 2019 року було створено Благодійний Фонд «Народний Тил – Реабілітація», який очолила Світлана Бахвалова.

За роки, що ми возимо сім’ї на психологічну реабілітацію, ми зрозуміли важливість такої допомоги нашим підопічним. І в подальшому Фонд опікується ними, надає певні інструменти і методи, підказки, які допомагають у психологічному, творчому, професійному пошуку.

Наш досвід роботи дав розуміння, що перебування в атмосфері, де нічого не нагадує про горе, атмосфері підтримки, теплоти, турботи, відпочинку та налаштування на творчість – це найбільш близький шлях до психологічного видужання. Саме таку атмосферу ми створювали для підопічних у виїзних таборах. Вважливість і, головне, дієвість такої допомоги підтверджують багато позитивних історій, ми спостерігаємо, як багато хто з тих, хто пройшов наші табори, зараз мають власний бізнес, стали волонтерами, активно допомагають армії, безпорадність і страх перед майбутнім поступилися місцем відповідальності та усвідомленню своєї місії як особистість. Ми ж бо повертаємо в суспільство зміцнілу духом, активну людину, спроможну відбудовувати свою країну, служити людству.

Загалом на цей час пройшли реабілітацію 25 груп по 50 осіб.

Фонд прагне більш ефективно і вчасно допомагати якомога більшій кількості людей, бо війна не відпускає їхні скалічені душі, і без кваліфікованої допомоги їм не впоратися, для цього потрібен реабілітаційно-оздоровчий центр на постійній основі. З цією метою Фонд розпочав збір коштів на придбання приміщення для такого центру.

Фонд постійно підтримують шляхетні люди, розуміючи важливість тих завдань, які вирішуємо. Ми також відчуваємо підтримку західних країн, що в нашій боротьбі з ворогом ми не залишилися самі, за це ми їм дуже вдячні.